FUNDACJA „N.S.J. - RODZINA”  
KRS: 0000323481  
PEKAO S.A 68124031451111001022833867  

Orszak Trzech Króli

Szóstego stycznia br. już po raz jedenasty odbył się tomaszowski Orszak Trzech Króli. Radosne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14.00, kiedy to na parafialnej scenie rozpoczął się koncert naszego chóru oraz młodego, zdolnego wokalisty - Daniela Wysokińskiego. W tym samym czasie z pozostałych czterech tomaszowskich Parafii: św. Jadwigi Królowej, św. Rodziny (księża filipini) oraz NMP Królowej Polski, która po drodze łączy się z Sanktuarium św. Antoniego wyruszyły piękne, barwne i rozśpiewane Orszaki.

Po dotarciu na plac kościelny naszej Parafii rozpoczęła się scena Uroczystego Pokłonu Trzech Króli Nowonarodzonemu. Bez wątpienia wielką jego trakcją była „żywa” Święta Rodzina, a także trębacze, którzy hejnałem uroczyście oznajmiali przybycie poszczególnych Mędrców. Dziecięca scholka parafialna, która na ten dzień zamieniła się w zespół aniołków oraz żywa szopka bez wątpienia dodały wielkiego uroku przedstawionej inscenizacji. Dodatkową atrakcją, jaką przygotowano dla przybyłych na orszakowe świętowanie był mini jarmark, a także mała gastronomia.

Kiedy już oddano należyty pokłon Dzieciątku Jezus, wszyscy przybyli udali się do naszego kościoła na niezapomniany koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej w towarzystwie Bogdana Kierejszy oraz Roberta Grudnia. O tym, że było to wyjątkowe przeżycie niech świadczą wypełnione po brzegi mury świątyni, a także owacje na stojąco.

Tomaszowskie świętowania zakończyło podsumowanie dorocznego konkursu najpiękniejszych szopek i gwiazd betlejemskich, a także uroczysta Msza św. o Objawieniu Pańskim.

Partnerem tegorocznego Orszaku było Województwo Łódzkie.

Paulina Dębiec


Powrót na górę