FUNDACJA „N.S.J. - RODZINA”  
KRS: 0000323481  
PEKAO S.A 68124031451111001022833867  

V Edycja Orszaku Trzech Króli

W 2009 roku powstała w Polsce tradycja urządzania, z racji wspomnianej uroczystości, orszaków Trzech Króli. W Tomaszowie pierwszy orszak zorganizowano w roku 2013. Ta manifestacja wiary i przywiązania do życia zgodnego z wartościami chrześcijańskimi cieszy się w naszym kraju dużą popularnością.

Tak jak w latach ubiegłych z katolickich parafii dekanatu tomaszowskiego wyruszyły trzy orszaki aby złożyć dary Dzieciątku położonemu w szopce zbudowanej kościele Najświetszego Serca Jezusowego w naszym mieście. Kolędy śpiewane przez młodzież, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę i gwiazdę (nagrody ufundowała Fundacja „N.S.J.-Rodzina”), scena przypominająca nam o narodzeniu Jezusa i przybyciu Trzech Króli oraz koncert chóru gminy Ujazd to atrakcje przygotowane dla przybyłych tomaszowian. Dla dzieci dodatkową atrakcją były zwierzęta umieszczone w zagrodach przy scenie narodzenia Chrystusa.

Końcowym elementem uroczystości była Msza Święta, która dała okazję gościom by podziwiać szopkę w środku naszego kościoła oraz wnętrze niedawno konsekrowanej świątyni.

Źródło: Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli


Powrót na górę